Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 27 kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila

51- latek z Chełmży zatrzymany z kontrabandą

 

Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w swoim osobowym volvo przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy . 51- latek z Chełmży z ust śledczych z Komisariatu Policji w Lubiczu usłyszał zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego. Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu również do 3 lat więzienia.

 

W minioną środę tj. 15.03.2017r. krótko po godz. 19.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę w Grębocinie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki volvo S40. Podczas sprawdzania bagażnika pojazdu, funkcjonariusze zauważyli pakunek zawinięty czarnym workiem i przykryty kocem. Mężczyzna, zapytany przez policjantów co to jest, nerwowo odpowiedział, że to nic takiego. Funkcjonariusze jednak sprawdzili interesującą ich paczkę. Po otwarciu worka oczom mundurowych ukazały się papierosy różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Na miejsce wezwano kryminalnych. Po przeliczeniu okazało się, że mężczyzna przewoził w pojeździe 600 paczek różnego rodzaju papierosów. Gdyby trafiły one na rynek naraziło by to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad dziesięciu tysięcy złotych.

51- latek z Chełmży jeszcze tego wieczoru trafił do policyjnego aresztu. W czwartek (16.03.) z ust śledczych z Komisariatu Policji w Lubiczu usłyszał zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego za co grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

źródło informacji: podins. Wioletta Dąbrowska
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*