Zachmurzenie częściowe+13 , sobota 27 maj
Imieniny: Amandy, Jana

Chełmińska będzie szersza. Ruszyła przebudowa ulicy

18 kwietnia 2017 r. ruszyła przebudowa Szosy Chełmińskiej na odcinku od Trasy Średnicowej Północnej do ul. Polnej.

 

W pierwszej kolejności drogowcy wykonują roboty sanitarne po stronie zachodniej Szosy Chełmińskiej, czyli w miejscu gdzie powstanie nowa jezdnia. Równolegle rozpoczęła się budowa murków oporowych, których wykonanie jest konieczne z uwagi na znaczną różnicę wysokościową terenów. Szczególnie jest to widoczne w okolicy Mentoru i w okolicy Żwirki i Wigury.

W związku z inwestycją nie ma obecnie możliwości parkowania na odcinku od ul. Długiej do Mentoru. Piesi mogą korzystać z chodnika po stronie wschodniej.

Obecne prace to  kontynuacja przebudowy Trasy Staromostowej, która miała miejsce w latach 2009-2015. Został wówczas zmodernizowany odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Bema do Trasy Średnicowej. Obecnie przebudowywany jest kolejny fragment – od Trasy Średnicowej do ul. Polnej. Powstaną tam po dwa pasy w każdą stronę, sygnalizacja świetlna na przejściach i skrzyżowaniach, chodniki i nowa ścieżka rowerowa po stronie zachodniej, a ta po stronie wschodniej zostanie wyremontowana.

Zakres prac obejmuje również budowę i przebudowę skrzyżowań, oświetlenia, zatok autobusowych, ekranu akustycznego i uzbrojenia podziemnego w niezbędnym zakresie oraz modernizację przejazdu kolejowego i nasadzenia drzew i krzewów. Dodatkowo zostawiony zostanie pas na tramwaj, który w przyszłości ma kursować między trasą Średnicową Północną a ul. Długą.

Termin zakończenia prac to czerwiec 2018. 

źródło informacji: www.torun.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*