Zachmurzenie częściowe+13 , wtorek 28 marzec
Imieniny: Anieli, Kasrota

Wiadomości

3/969wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 969 
Antyterroryści w „sklepiku” z narkotykami

Zabytkowe, ciche miejsce – fort św. Jakuba, w którym pomieszkuje już niewielu lokatorów. Obiekt, który w przyszłości ma być wystawiony na sprzedaż, a teraz mówi się o nim „opuszczony przez Boga i ludzi” - chodź nie do końca.

Pierścień na rondzie 2017-03-23 14:36
Pierścień na rondzie

Na budowie ulicy Polnej można dostrzec pierścień, który powstał na wysokości ulicy Morycińskiego, w miejscu gdzie docelowo powstanie rondo.

Na Jukubskim- Mokrym rozmawiano o parkingach, drogach i komunikacji miejskiej

Drogi i parkowanie na osiedlu oraz komunikacja miejska to główne tematy poruszane przez mieszkańców osiedla Jakubskie - Mokre podczas corocznego spotkania z prezydentem Torunia.

Stop pożarom traw – kampania społeczna straży

Pożar, to jeden z najniebezpieczniejszych żywiołów matki natury. Jest groźny, szybko się rozprzestrzenia i bardzo łatwo go spowodować. Za większość pożarów np. traw odpowiedzialny jest człowiek. Czasami nieumyślne postępowanie podczas wypalania trwam na łąkach i nieużytkach rolnych, może doprowadzić do tragicznych skutków. 

Uroczystości w Muzeum Okręgowym

Dziś oraz jutro czekają na nas wielkie niespodzianki, które zafunduje nam Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Dokładniej mówiąc - odbędzie się wernisaż poświęcony 150 rocznicy urodzin marszałka Piłsudskiego. Dodatkowo zostaną odtworzone już zapomniane przepisy na tworzenie pierników pt. „Weź miodu praśnego...Dawne i współczesne przepisy piernikarskie.

 

Międzynarodowy Dzień Teatru

26 marca 2017 r. osoby związane z toruńskimi teatrami świętować będą w Baju Pomorskim. Medal Thorunium otrzyma Emilia Betlejewska.

Czas Mieszkańców zgłasza swoje uwagi do Trasy Staromostowej

Wzrost poziomu hałasu, wzrost emisji spalin, wzrost zapylenia, wycięcie drzew, obniżenie poziomu bezpieczeństwa oraz gigantyczne koszty to główne argumenty radnych z Czasu Mieszkańców. "To droga donikąd" – mówią.

Nowe drzewa w dolinie 2017-03-22 13:29
Nowe drzewa w dolinie

W toruńskiej Dolinie Marzeń posłowie Platformy Obywatelskiej posadzili wczoraj trzy młode drzewa. Jest to akcja symboliczna, będąca odpowiedzią na ustawę Ministra Środowiska.

 

Tłoczno w toruńskich szpitalach

Jak informują Nowości w toruńskich szpitalach brakuje miejsc. Spore utrudnienia mają chorzy na raka.

Toruńska świątynia prawie Makabryłą

Zakończono głosowanie w plebiscycie na najgorszy projekt roku 2016. Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uplasował się na podium, ustępując miejsca warszawskiej konkurentce – Świątyni Opatrzności Bożej.

Toruńscy „wodniacy” rozpoczęli sezon

Policyjni „wodniacy” rozpoczęli dzisiaj sezon spuszczając na wodę swoje łodzie. Jak co roku, do późnej jesieni, będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na akwenach i w ich okolicach. Jednym z elementów ich niebezpiecznej służby jest również walka z przestępstwami i wykroczeniami z ustawy o rybactwie śródlądowym.

Kolejowa Izba Tradycji już otwarta

W budynku dawnej poczty na dworcu kolejowym Toruń Główny 21 marca 2017 r. została otwarta Kolejowa Izba Tradycji.

 

Wielokrotny recydywista z Chełmży wpadł podczas włamania

Policjanci z komisariatu w Chełmży zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Sikorskiego. Mężczyzna wpadł dzięki czujności sąsiada oraz błyskawicznej reakcji policjantów, którzy odcięli mu wszystkie drogi ucieczki. Zatrzymany 31-latek jest wielokrotnym recydywistą. Był już wcześniej karany między innymi za włamania. Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.

Ścieżka rowerowa wzdłuż Trasy Średnicowej Podgórza w przebudowie

Piaszczysto-żwirowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Trasy Średnicowej Podgórza w przebudowie. Do końca maja zmieni się on w ciąg z asfaltową nawierzchnią.

 

Ul. Konopackich jednokierunkowa

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Konopackich! Z uwagi na parkujące pojazdy i wąski przejazd od 21 marca 2017 r. obowiązuje tam ruch jednokierunkowy.

Wjazd będzie możliwy tylko od ul. Studziennej.  O zmiany postulowali mieszkańcy. 

3/969wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 969