Zachmurzenie częściowe+13 , wtorek 28 marzec
Imieniny: Anieli, Kasrota

Wiadomości

6/969wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 969 
Toruńska Szosa Chełmińska zyska nowe oblicze

Modernizacja kolejnego odcinka Szosy Chełmińskiej w Toruniu wkrótce stanie się faktem. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepustowości ulicy to tylko niektóre z korzyści jakie przyniesie inwestycja. W dniu dzisiejszym przedstawiciele MZD Toruń i firmy Skanska podpisali umowę na rozbudowę ulicy na odcinku od Trasy Średnicowej
do ulicy Polnej. Wartość kontraktu to niemal 16 mln zł.

Prokuratura ustaliła, że Macierewicz nie "naciskał" na swojego kierowcę

Po wypadku, do jakiego doszło niedaleko Lubicza, w którym do karambolu doprowadziła kolumna wioząca Antoniego Macierewicza, posłowie PO- Arkadiusz Myrcha i Krzysztof Brejza złożyli zawiadomienie do prokuratury, by ta sprawdziła czy Macierewicz nie przekroczył swoich uprawnień.

Radni porozmawiają o toruńskiej oświacie

Najbliższa sesja Rady Miasta Torunia, 23 marca 2017 r. zdominowana będzie przez uchwały oświatowe. Zarówno Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty jak i związki zawodowe wydały pozytywną opinię uchwałom dotyczącym koncepcji toruńskiej oświaty.  

 

Unijne dofinansowanie przebudowy placu Chrapka w Toruniu

Przebudowa placu Chrapka z unijnym wsparciem! Na realizację zadania miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 85%. 

 

Wykorzystywał nieuwagę domowników i ich okradał

33-latek chodził po klatkach i łapał za klamki. W ten sposób sprawdzał, czy może swobodnie wejść do mieszkania i wykorzystując chwilową nieuwagę domowników okraść ich z cennych przedmiotów. Ponieważ dziewięć lat przebywał w zakładach karnych a ostatni opuścił w 2015 roku usłyszał już zarzuty dokonania przestępstwa w warunkach tzw. recydywy co powoduje, że grozi mu nawet ponad 7 lat więzienia.

Co zobaczymy podczas 9. edycji Bella Skyway Festival? Zgłoś swój pomysł

Już po raz dziewiąty toruńskie Stare Miasto zamieni się w magiczną rozświetloną przestrzeń. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i inne świetlne działania. Termin zgłaszania projektów upływa 9 kwietnia 2017 roku. 


 

Biolodzy solidarni z prof. Kopcewiczem

Proces lustracyjny w sprawie profesora Jana Kopcewicza rozpoczął się już kilka dni temu. Były rektor i dziekan UMK został oskarżony o tajną współpracę z SB. 77-letni naukowiec odpiera wszystkie zarzuty, mówiąc że „nigdy nie był TW”, a podczas przesłuchań, w obszernych wyjaśnieniach dokładnie opisuje swoją działalność w latach 70 i 80.

Tramwaje pojadą objazdem. Zmieni się również rozkład jazdy

W związku z robotami torowo-drogowymi na placu Niepodległości przy Osiedlu Młodych od poniedziałku 20 marca do piątku 24 marca 2017 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 1, 1N, 2 i 4 na odcinku od ul. Czerwona Droga do ul. Sienkiewicza.


Działaczka pro-life, Rebecca Kiessling jednak wygłosi swój wykład w Toruniu

O prawie do urodzenia się z perspektywy USA – taki tytuł miał mieć wykład wygłoszony w piątek na Wydziale Prawa i Administracji UMK przez Rebeccę Kiessling – amerykańską prawnik i mówcę pro-life, prezesa organizacji „Save the 1”. Dziekan WPiA wczoraj odwołał wykład z uwagi na protesty studentów.

Konferencja „Edukacja przyszłości” w Toruniu

Zatrudnienia a nie zwolnienia, duże pieniądze na wyposażenie reformowanych szkół, oraz gwarancja wystarczającej liczby miejsc w liceach w 2019 roku – między innymi takie informacje mieliśmy możliwość usłyszeć od Anny Zalewskiej. Szefowa resortu edukacji była wczoraj jednym z wielu gości, zaproszonych na dwudniową konferencję „Edukacja przyszłości”, która odbywa się na toruńskich jordankach.

 

Zieleń na osiedlu, komunikacja miejska i drogi- to tematy interesujące mieszkańców Wrzosów

Zieleń na osiedlu, komunikacja miejska i drogi to główne tematy poruszane przez mieszkańców wrzosów podczas corocznego spotkania z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

Spotkanie dla kobiet chcących wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. Zarejestruj się już dziś!

Spotkanie pod nazwą „Mama może wszystko!” jest zorganizowane z myślą o kobietach, które przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych, ale planują powrót do pracy.

Do czterech razy sztuka. Włamywacz wpadł przy czwartej próbie kradzieży

Trzy samochody zaparkowane na ulicach toruńskiego osiedla Rubinkowo próbował ukraść 26–latek. Jednak, gdy mu się to nie udawało zabierał z ich wnętrza to co miało dla niego jakąkolwiek wartość. Za czwartym razem spłoszył go przypadkowy świadek, który zaalarmował policjantów, przekazując im jednocześnie bardzo dokładny opis włamywacza. Chwilę później podejrzany mężczyzna składał wyjaśnienia. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Tragedia przy ul. Ignacego Tłoczka w Toruniu. W pożarze zginęła 80- letnia kobieta

Dziś w nocy, w mieszkaniu  przy ul. Ignacego Tłoczka w Toruniu doszło do tragedii. W wyniku pożaru zginęła 80- letnia kobieta.

Pobił i gwałcił swoją partnerkę

 Kara 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w listopadzie dotkliwie pobił swoją partnerkę, a następnie w grudniu ub.r. uwięził Ją i gwałcił. Jaki był powód takiego zachowania? Powodem, była decyzja kobiety, która jesienią zdecydowała się zakończyć toksyczny związek.

6/969wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 969