Zachmurzenie częściowe+13 , niedziela 23 kwiecień
Imieniny: Ilony, Jerzego

Budowlane pokonują Muszyniankę 3:0

Siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń pokonały na własnym parkiecie 3:0 zespół Muszynianki. Choć nie były faworytkami tego spotkania, udanie przerwały serię czterech porażek z rzędu.

Lepiej mecz rozpoczęły przyjezdne, od prowadzenia 9:5. Na szczęście taki początek spotkania nie zdeprymował toruńskich siatkarek i zaczęły odrabiać straty. Udało im się to dość szybko, bo po chwili na tablicy wyników był remis po 12. Jak to często już w tym sezonie bywało, główny ciężar gry spoczywał na barkach toruńskiej atakującej Rebeccy Pavan. Kanadyjka świetnie wywiązywała się ze swojej roli, dzięki czemu Budowlane objęly prowadzenie 20:17 i nie oddały go do końca seta, wygrywając tę odsłonę 25:20.

Podbudowane takim obrotem sprawy, torunianki również w następnej odsłonie świetnie sobie radziły. Między innymi, dzięki dobrej postawie Patrycji Polak, Giacomini prowadziły 8:5, czy 16:13. Siatkarki Muszyny- Marina Cvetanović i Magdalena Wawrzyniak robiły co mogły, by odwrócić losy seta, jednak ta sztuka na szczęście im się nie udała. Torunianki zwyciężyły w drugiej partii 25:19.

Budowlane, by nie kusić losu za wszelką cenę chciały odnieść zwycięstwo również w trzeciej partii. Od początku seta wyszły bardzo zmotywowane, co zaowocowało zbudowaniem przewagi, najpierw 11:9, potem 18:14. Spokój i determinacja w szeregach toruńskiej drużyny, a także bardzo dobra gra przyniosły efekty. Torunianki wygrały trzecią partię 25:21 i w efekcie całe spotkanie 3:0.

Giacomini Budowlani Toruń - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Giacomini Budowlani Toruń: Paulava, Wójcik, Pavan, Lewandowska, Polak, Ryznar, Franchi (libero) oraz Janik, Nowak.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Wójcik, Willka, Wawrzyniak, Savić, Cvetanović, Sredić, Medyńska (libero) oraz Sosnowska, Rabka, Cikiriz, Szabo.