Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 27 kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila

Efektowne zakończenie sezonu zasadniczego

Koszykarki Energi Toruń w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonały Basket 90 Gdynia. Dzięki temu zwycięstwu Katarzynki zakończyły sezon zasadniczny na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Zawodniczki z Gdyni świetnie rozpoczęły niedzielny mecz. Gospodynie po pierwszych kilku akcjach prowadziły 10:4 i trener Algirdas Paulauskas poprosił o przerwę na rozmowę ze swoją drużyną. Następnie Katarzynki błyskawicznie odrobiły wszystkie straty. Kwarta zakończyła się rzutem za trzy punkty Julie McBride dzięki któremu to torunianki zwyciężyły w pierwszej odsłonie. Od tego momentu Energa Toruń cały czas miała inicjatywę w tym meczu i powiększała swoje prowadzenie. Katarzynki umięjętnie dzieliły się piłką oraz dochodziły do czystych pozycji rzutowych. Zespół z Gdyni miał jedynie przewagę pod tablicami, gdzie notował sporo zbiórek w ataku.

Trener Algirdas Paulauskas w ostatniej odsłonie dał odpocząć kilku zawodniczkom oraz korzystał z usług zawodniczek, które zwykle na parkiecie nie mogą zbyt długo prezentować swoich umiejętności. Ostatecznie Energa Toruń pokonała w wyjazdowym meczu Basket 90 Gdynia 78:56. W równolegle rozgrywanym spotkaniu InvestInTheWest AZS AJP Gorżów Wlkp. przegrał na wyjeździe z Pszczółką AZS UMCS Lublin i to Katarzynki zakończyły rundę zasadnicznym na trzecim miejscu w ligowej tabeli. W pierwszej rundzie play-off torunianki będą podejmować lokalnego rywala - Artego Bydgoszcz.

Basket 90 Gdynia – Energa Toruń 56:78 (14:17, 14:23, 11:23, 17:15)
Basket 90: J. Skerović 16, C. Swords 12, D. Miłoszewska 11, K. Puss 9, M. Grigalauskyte 4, A. Kotnis 2, A. Rembiszewska 2, K. Podgórna 0, K. Stawińska 0, M. Marcinkowska 0

Energa: D. Morris 18, K. Cain 12, N. Michael 12, J. Adamowicz 10, E. Tłumak 8, J. McBride 7, M. Cebulska 7, M. Ivashchanka 2, A. Szczepanik 2, M. Wieczyńska 0, K. Sosnowska 0.