Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 27 kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila

Beniaminek pokonany. Twarde Pierniki przerwały złą passę

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali w Arenie Toruń Miasto Szkła Krosno 78:74. Tym samym Twarde Pierniki przerwały złą passę, w której od trzech spotkań nie mogły odnieść zwycięstwa.

Mimo zwycięstwa, to przyjezdni lepiej rozpoczęli spotkanie, choć grali bez kontuzjowanego Royce'a Woolridge'a. W 13. minucie, na tablicy wyników było 29:23 dla gości. Na szczęście torunianie szybko doprowadzili do korzystnego dla siebie wyniku. Najpierw po punktach Kyle'a Weavera, a później po trafieniach Obie Trottera zrobiło się 36:32 dla Polskiego Cukru i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugą część meczu lepiej zaczęli gospodarze i powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Radość jednak nie trwała długo, gdyż krośnianie szybko doprowadzili do wyrównania po 51. Wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie (53:52), jednak na taki obrót meczu znów celnymi rzutami odpowiedzieli torunianie. Siedem punktów z rzędu pozwoliło im ponownie zbudować kilkupunktową przewagę.

Czwartą odsłonę spotkania, Pierniki rozpoczęły z dziesięciopunktowym prowadzeniem. Ambitni i waleczni rywale nie zamierzali się jednak poddawać. Kolejny ich zryw pozwolił odrobić prawie całkowicie straty (68:65). Na to z kolei celnymi rzutami odpowiedzieli torunianie czym ponownie zwiększyli przewagę. Kiedy wydawało się, że pod koniec spotkania już nic się nie wydarzy i gospodarze odniosą pewne zwycięstwo, nastąpiła nerwowa końcówka. Na 26 s. przed końcową syreną Polski Cukier miał jedynie 2 punkty przewagi, a w tym czasie piłkę stracił Weaver i goście mieli kilkanaście sekund na rozegranie akcji. Jure Skifić zabrał jednak piłkę Dino Picie, a punkty zdobył Trotter i torunianie mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 78:74 (19:23, 25:17, 21:16, 13:18)

Polski Cukier: O. Trotter 16 (2), Ł. Wiśniewski 9, J. Skifić 7 (1), B Diduszko 6 (2), M. Sandul 0 oraz A. Perka 16 (4), K. Weaver 14 (1), K. Sulima i T. Śnieg po 4

Miasto Szkła: D. Bręk 11 (3), D. Wallace 11 (1), K. Maddox 10, D. Pita 9 (1), J. Dłuski 6 oraz S. Rduch 7 (1), S. Hajrić i D. Wyka po 6, D. Oczkowicz 5 (1)