Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 25 maj
Imieniny: Borysa, Magdy

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev z olimpijską kwalifikacją. Na MŚ zajęli 14. miejsce

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wywalczyli kwalifikację olimpijską. Na Mistrzostwach Świata w Helsinkach zajęli 14 miejsce.

 

 Już po tańcu krótkim, Natalia i Maksym zajmowali 15 miejsce z najlepszym wynikiem sezonu 63,37 pkt. W sobotę torunianie pojechali znakomicie i po tańcu dowolnym w ostatecznej klasyfikacji, z końcowym wynikiem 157,15 uplasowali się na 14 pozycji wyprzedzając parę ukraińską Aleksandrę Nazarową i Maksyma Nikitina. Jest to także awans o dwie pozycje w stosunku do ubiegłorocznego występu na MŚ w Bostonie. 14 miejsce wywalczone w Helsinkach daje naszemu duetowi prawo do startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku.

Warto dodać, że to pierwsza kwalifikacja olimpijska Polaków w tej dyscyplinie sportu od ośmiu lat.

Na gorąco, jeszcze z Helsinek, szczęśliwa i zadowolona trenerka toruńskiej pary Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev – Sylwia Nowak-Trębacka skomentowała ostatnie zawody:

- To były bardzo udane występy. Moi zawodnicy pojechali swoje oba programy na 200 procent. Wypełnili wszystkie założenia, które przed nimi stawiałam, nie popełnili najmniejszych błędów, byli skoncentrowani i skupieni, dokładnie tak, jak ich o to prosiłam przed startem. Pojechali na maksimum swoich możliwości, co znalazło odzwierciedlenie w wysokich ocenach sędziów i panelu technicznego.

- Dzięki temu poprawili też swoje najlepsze wyniki w tym sezonie w obu programach, ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe! Jestem niezwykle z nich dumna! Trzeba zdać sobie sprawę, że ten sukces to efekt codziennej, wielogodzinnej, ciężkiej pracy nie tylko na lodzie, ale we wszystkich formach treningu – dodała Nowak-Trębacka. - Cieszę się bardzo, że wytrwali te trudy, nie poddali się emocjom i presji wyniku, a z chłodnymi głowami, cierpliwie szli do przodu. To był bardzo ciężki, ale i niezwykle udany sezon, w którym niestety nie omijały nas kontuzje! Teraz czas na chwilę odpoczynku, podreperowanie zdrowia a zaraz potem czekają nas przygotowania do kolejnego olimpijskiego sezonu.

Fot. Ludwik Welnicki 

źródło informacji: www.torun.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*