Zachmurzenie częściowe+13 , sobota 27 maj
Imieniny: Amandy, Jana

Grand Press Photo w Atrium Copernicus

Dramat uchodźców przybywających do Europy, Paryż po zamachach terrorystycznych, Polska w czasie kampanii wyborczej – to niektóre z tematów zdjęć prezentowanych na wystawie podsumowującej konkurs Grand Press Photo 2016, którą już od dziś można zobaczyć w Atrium Copernicus.

 

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży, które trafiły do finału konkursu, w tym prace nagrodzone. Wśród nich: Zdjęcie Roku autorstwa Dawida Zielińskiego „Kontakt” przedstawiające migrantów i uchodźców opuszczających port w Pireusie w Grecji.

Fotografie będzie można podziwiać na placu rotundy przy wejściu głównym do centrum do 5 kwietnia. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.  

Martyna Zbyrowska

źródło informacji: www.atrium-copernicus.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*