Zachmurzenie częściowe+13 , piątek 28 kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii

Saxmania 2017 – koncert

typ: Muzyka
rodzaj: Koncert
termin: od 2017-01-13 do 2017-01-13
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, ul. Rynek Staromiejski 6
Saxmania 2017 – koncert
Dwór Artusa, Toruń, ul. Rynek Staromiejski 6,
początek koncertu 13.01, godz. 19.00,
bilety: 20/ 30 zł
 
Koncerty z cyklu Saxmania to już stałe wydarzenie w toruńskim kalendarzu imprez kulturalnych. Także i w tym roku Dariusz Zaleśny, pomysłodawca wydarzenia i muzyk saksofonista, zaprasza na wielkie święto saksofonu, które ponownie odbędzie się w Dworze Artusa.
 
Na początek usłyszymy Milenę Górzewską, która wykona standardy saksofonowej muzyki klasycznej Rapsodię Claude Debussy’ego na saksofon altowy i fortepian oraz Historie Tanga Astora Piazzolli na saksofon sopranowy.
 
Następnie wystąpi Kwartet Saksofonowy SAX 4 EVER który zaprezentuje klasyczne utwory muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej takich kompozytorów jak: J. S. Bach, J. F. Haendel, E. Bozza czy G. Gershwin.
 
Usłyszymy również Fascynacje Dariusza Zaleśnego, któremu towarzyszyć będą Tomasz Gust (fortepian) i Antek Olszewski (kontrabas). Na recital składają się utwory starannie wyselekcjonowane przez wykonawców, które nakreśliły drogę artystycznego rozwoju artysty. Znajdziemy tu standardy muzyki saksofonowej, utwory współczesne oraz wielkie dzieła jazzowe w aranżacji zespołu.
 

Usłyszymy kompozycje takich gigantów saksofonu jak: Phill Woods, Charlie Parker, John Coltrane, Joshua Redman, Jan Garbarek, Michael Brecker, Joe Henderson czy Kenny Garrett. Koncert jest swoistym rodzajem hołdu dla tych wielkich postaci świata saksofonu. 

Wystąpią:
 
Dariusz Zaleśny Trio:
 
Dariusz Zaleśny – saksofony, konferansjer
Tomasz Gust – fortepian
Antek Olszewski – kontrabas
Milena Górzewska
 
SAX 4 EVER
 
Milena Górzewska – saksofon sopranowy i altowy
Julia Szczerbińska – saksofon altowy
Adam Cackowski – saksofon tenorowy
Karol Lisiński – saksofon barytonowy
powrót do listy imprez