Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 25 maj
Imieniny: Borysa, Magdy

Musical Skrzypek na dachu

typ: Muzyka
rodzaj: Spektakl
termin: od 2017-02-18 do 2017-02-18
miejsce: CKK Jordanki, Toruń, ul. Al. Solidarności 1-3
Musical Skrzypek na dachu
Musical "Skrzypek na dachu" to arcydzieło gatunku i największy hit scen muzycznych na całym świecie, który od lat nie traci swej świeżości i wagi ponadczasowego przesłania. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się historia rodziny Tewjego-mleczarza (Zbigniew Macias) i dramat całej wioski. To także jeden z niewielu musicali, w których mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijaniu.
 
Na scenie zaprezentuje się blisko 100 artystów w otoczeniu wyjątkowej scenografii!
 
Reżyser przedstawienia Teatru Muzycznego w Łodzi, Jan Szurmiej, wiernie odtworzył klimat obyczajowy malutkiej Anatewki gdzieś daleko na Ukrainie i jej żydowskiej społeczności. Piękne piosenki i brawurowe chóry, znakomita choreografia i stylizowane kostiumy – wszystko to składa się na przedstawienie, doskonale wpisujące się w tradycję niezliczonych realizacji tego musicalu na całym świecie i od lat cieszy się uznaniem łódzkiej publiczności.
 
Reżyseria i choreografia JAN SZURMIEJ
muzyka JERRY BOCK
libretto JOSEPH STEIN
teksty piosenek SHELDON HARNICK
przekład ANTONI MARIANOWICZ
 
"Dowcipna i ciepła opowieść, niezapomniane przeboje, wreszcie niewymuszona mądrość, wreszcie niewymuszona mądrość Tewjego Mleczarza, jego prostota i życie w harmonii z otaczającym światem wzruszają kolejne pokolenia widzów, na długo pozostając w ich pamięci"
Srebrna Łódka (1999)
 
Bilety w cenie: 90, 120, 150 zł
dostępne:
– CKK Jordanki
– biletyna.pl
– kupbilecik.pl

Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676 

powrót do listy imprez