Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Suzanne Vega w Toruniu

typ: Muzyka
rodzaj: Koncert
termin: od 2017-06-18 do 2017-06-18
miejsce: CKK Jordanki, Toruń, ul. Al. Solidarności 1-3,
Suzanne Vega w Toruniu

 Tegoroczne Koncerty pod Gwiazdami rozpocznie występ artystki pierwszej wielkości. Suzanne Vega, bo o niej mowa, to legenda lat 80-tych. W Toruniu wystąpi po raz pierwszy.

Vega to wokalistka i błyskotliwa autorka tekstów, która uznawana jest za czołową przedstawicielkę światowej muzyki folk. Od swego debiutu, który miał miejsce dwadzieścia pięć lat temu, artystka sprzedała ponad siedem milionów płyt i siedmiokrotnie nominowana była do prestiżowych nagród Grammy.

W swoich poetyckich, ciepłych balladach opowiada o problemach, z którymi borykają się ludzie, dostrzega wokół siebie to, co innym umyka i przekazuje to w sposób bardzo emocjonalny. Publiczność doskonale kojarzy jej przeboje takie jak choćby Luka, Tom`s Diner czy Caramel.

Z jej rozpoznawalnej twórczości inspiracje czerpały takie gwiazdy, jak Sinead O’Connor czy Tracy Chapman. Sama artystka przyznaje, że od zawsze fascynowała ją twórczość Boba Dylana, Leonarda Cohena i Lou Reeda, którzy wywarli ogromny wpływ na jej muzykę i teksty.

Podczas toruńskiego koncertu Suzanne Vega zaprezentuje materiał z najnowszego albumu Lover, Beloved: Songs From An Evening With Carson McCullers opartego na sztuce teatralnej, którą napisała wspólnie ze znanym kompozytorem Duncanem Sheikiem. Podczas koncertu nie zabraknie oczywiście najbardziej znanych utworów z repertuaru artystki, które zabrzmią w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Bilety: bilety: Sektor I – 139 zł
Sektor II – 139 zł
Sektor III – 129 zł
Sektor IV Balkon Dolny – 99 zł
Sektor V Balkon Górny – 109 zł
Sektor VI Balkon Główny – 119 zł

powrót do listy imprez