Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Otwarcie VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

typ: Muzyka
rodzaj: Koncert
termin: od 2017-05-25 do 2017-05-25
miejsce: CKK Jordanki, Toruń, ul. Al. Solidarności 1-3
Otwarcie VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

„Kariera Nikodema Dyzmy” kilkakrotnie przedstawiana w formie filmowej, tym razem zostanie zaprezentowana jako musical stworzony na podstawie tej bestselerowej powieści. Warto dodać, że autor był również twórcą innych popularnych i zekranizowanych powieści: „Znachor”, „Doktor Murek” czy „Profesor Wilczur”.

Atutami musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy” są wartko tocząca się akcja, doskonała gra aktorów, dynamiczne piosenki oraz świetnie dobrana obsada aktorska, wśród której widać twarze znane z dużego i małego ekranu: Emilia Komarnicka (Nina), Przemysław Bluszcz (Nikodem). Warta zauważenia jest rola Przemysława Glapińskiego (Żorż) i Rafała Korzeniowskiego (Ślepiec i Narrator). Wszystko to sprawia, że widowisko pozostaje na długo w pamięci widzów. Muzykę napisał Piotr Dziubek, słowa do piosenek, które niejednokrotnie wprowadzają widza w kolejne sceny napisał Rafał Dziwisz. Scenografię stworzył Damian Styra, a całość zaadoptował i wyreżyserował Wojciech Kościelniak.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia:

Bilety24
w kasie CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń, tel.: +48 56 64 24 379, czynnej od wtorku do soboty w godzinach: 13:00 – 19:00

powrót do listy imprez