Zachmurzenie częściowe+13 , czwartek 27 kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

typ: Muzyka
rodzaj: Koncert
termin: od 2017-03-07 do 2017-03-07
miejsce: CKK Jordanki, Toruń, ul. Al. Solidarności 1-3
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

W dniu 7.03.2017 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKK Jordanki w Toruniu  Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego „Opera Quartet” Warszawskiej Opery Kameralnej w składzie: Michał Lisiewicz (I skrzypce), Sławomir Talacha (II skrzypce), Elżbieta Porębska (altówka), Marta Ziarko-Wiśniewska (wiolonczela) wystąpią z jubileuszowym recitalem zatytułowanym „Piosenki, z których się żyje”.

Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 40 lat. Profesjonalne śpiewanie rozpoczęła na początku lat siedemdziesiątych w zespole wokalnym Partita. Pierwszy sukces w solowej karierze osiągnęła w 1975 r. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Bywają takie dni”. W latach osiemdziesiątych była wielokrotnie nagradzana na kolejnych festiwalach w Opolu.
Na stałe współpracuje z kompozytorem, pianistą i akompaniatorem, jednocześnie autorem muzyki większości Jej piosenek - Włodzimierzem Korczem. Teksty są głównie autorstwa Wojciecha Młynarskiego.
Wylansowała szereg przebojów m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „Bywają takie dni”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.
W 2013 r. Polskie Nagrania wydały płytę pn. „Piosenki, z których się żyje”, na której znajduje się 40 najpopularniejszych utworów z repertuaru Artystki. Część z nich z pewnością zostanie zaprezentowana na koncercie w CKK Jordanki w Toruniu.

 

Oficjalny profil wydarzenia na fb: 
https://www.facebook.com/events/1384037851613467/

Majewska baner 2017

 

powrót do listy imprez