Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Aresztowany policjant nadal dzielnicowym?

Pod koniec czerwca bieżącego roku głośno było o sprawie toruńskiego dzielnicowego podejrzewanego o napad rozbójniczy, którego miał dokonać kilka lat temu na Podkarpaciu. Obecnie, policjant Bartosz B. przebywa w areszcie i czeka na proces. Jak wiadomo przyznał się do winy, a za czyn który popełnił grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

 

A tymczasem, jak donoszą „Nowości”, w niektórych blokach na Jakubskim Przedmieściu nadal wisi informacja, że Bartosz B. jest tam dzielnicowym. Rzeczniczka toruńskiej policji, Wioletta Dąbrowska wytłumaczyła ów fakt tym, że mimo iż policjanci próbowali dotrzeć do wszystkich bloków i zmienić zamieszczoną tam informację, to jednak im się nie udało.

Gabloty informacyjne często są zamykane i, podobnie jak budynki, mają swoich administratorów. Różnych, bo w dzielnicy są i bloki spółdzielcze, i administrowane przez wspólnoty, i gminne. Mógł być kłopot z dotarciem do tych administratorów. Zaznaczyła na koniec, że w najbliższym czasie policjanci już wszędzie dostarczą wizytówki informujące o tym, że nowym dzielnicowym na Jakubskim Przedmieściu jest mł. asp. Zdzisław Sobiech.

Przypomnijmy, że Bartosz B. był policjantem przez 10 lat. Pod koniec czerwca tego roku został oskarżony o napad rozbójniczy. Prokuratura zarzuca mu, że odegrał istotną rolę w tym  napadzie. Dwa lata temu wraz z kompanami wtargnął do jednego z domów w miejscowości Orly na Podkarpaciu. Miał uderzać mieszkającego tam mężczyznę bronią, ponadto skrępował taśmą przebywającą w domu 24- latkę. 

Bartosz B. przyznał się do winy. Jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych Obecnie przebywa w areszcie i czeka na proces. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Tym bardziej dziwi fakt, że policja nie była bardziej skuteczna w usuwaniu informacji o zmianie dzielnicowego na Jakubskim Przedmieściu. Sprawa Bartosza B. była najgłośniejszym skandalem w toruńskiej policji i jednocześnie bardzo wstydliwym tematem dla mundurowych. Jak najszybciej powinni pozbyć się wszelkich informacji, w których zachęcają mieszkańców do kontaktu z przestępcą w razie zagrożenia.

źródło informacji: www.nowosci.com.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*