Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Korepetycje mają duże wzięcie

Rodzicom dają poczucie, że robią coś więcej dla swojej pociechy, a dzieciom gwarantują zrozumienie trudnych szkolnych treści. To oczywiście korepetycje. Szacuje się, że korzysta z nich połowa uczniów.

Prywatne lekcje, za które płaci się ekstra, są dziś powszechne. Bierze je zarówno młodzież z elitarnych ogólniaków, jaki i z masowych liceów.

- Są dwa powody. Młodzież ambitna chce dowiedzieć się więcej, więc wybiera lekcje jeden na jeden z korepetytorem. Druga grupa to uczniowie, którzy przychodzą z zaległościami z gimnazjum albo po prostu niezbyt przykładają się do nauki - tłumaczy Andrzej Więckowski, dyrektor III LO w  Toruniu.

W toruńskim IV LO od kilku lat przyglądają się zjawisku korepetycji. W szkole zrobiono nawet ankietę na ten temat.

- Jedno jest pewne: z roku na rok coraz więcej uczniów korzysta z  korepetycji - przyznaje Małgorzata Białek, dyrektorka IV LO. - Takie indywidualne zajęcia pomagają usystematyzować wiedzę. Dają też komfort psychiczny uczniom i rodzicom, że sobie poradzą, bo przecież pobierają wiadomości z dwóch źródeł. Nie namawiamy do prywatnych lekcji, ale też ich nie potępiamy. Jeśli kogoś stać, to jego autonomiczna decyzja.

W przypadku korepetycji pieniądze rzeczywiście mają spore znaczenie.

- Godzina chemii z nauczycielem, który jest maturalnym egzaminatorem, to 50 złotych - mówi Agnieszka, która po egzaminie dojrzałości wybiera się na medycynę.

Jeszcze więcej za korepetycje płaci Tatiana, kandydatka na architekturę na politechnice. Jej lekcje rysunku to 80 złotych za godzinę.

- Bez tego nie poradziłabym sobie na egzaminie praktycznym - mówi.

Więcej w Nowościach

źródło informacji: www.nowosci.com.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*