Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Zmiany w toruńskiej komunikacji po 1 stycznia

Wiele gorzkich słów pod adresem komunikacji miejskiej w Toruniu wypowiedzieli w ostatnich tygodniach pasażerowie. Urzędnicy nie są na te argumenty głusi i korygują to, co się ludziom nie podoba.

Nowe w Toruniu nastało po otwarciu drugiego mostu drogowego przez Wisłę. Wtedy wprowadzono spore zmiany w komunikacji miejskiej.

Największą rewolucję przeszła linia autobusowa nr 13, której dotychczasową trasę połączono z linią nr 32. W efekcie jadące z Wrzosów autobusy pokonują oba mosty i docierają na Skarpę. To rozwiązanie podoba się wielu osobom, szczególnie działkowiczom, którzy swoje ogródki mają na Rudaku. Jednocześnie zreformowana „trzynastka” należy do tych najostrzej krytykowanych.

- Jeździ za rzadko, autobusy są za małe, podróżują nimi bezdomni bez biletów, w pojazdach jest fetor nie do wytrzymania - usłyszeliśmy w  grudniu od naszych Czytelników.

Wszystkie te uwagi dotarły też do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, który odpowiada za komunikację w mieście. I są już pierwsze efekty, korzystne dla pasażerów.

- Zwiększyliśmy częstotliwość kursowania linii 13. Teraz jeździ ona co 35 minut. Badamy też obłożenie tej linii, którą rzeczywiście obsługują mniejsze pojazdy niż pozostałe linie. Mieści się w nich 50 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Z naszych obserwacji wynika, że „trzynastką” jeździ średnio 30-35 osób - tłumaczy Marcin Kowallek, dyrektor WGK. - Wciąż jesteśmy otwarci na sugestie pasażerów. Niektóre zmiany wprowadzamy na bieżąco, inne wymagają więcej czasu.

Problem z wielkością autobusów obsługujących linię nr 13 jest dość złożony. Na dziś nie można wykorzystać 12-metrowych pojazdów przewożących po 90 pasażerów (takie w większości obsługują pozostałe linie). Chodzi o to, że tego typu autobus nie skręci bezpiecznie w prawo na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz św. Józefa. Przy tym manewrze wjeżdża na przeciwległy pas ruchu.

Więcej w Nowościach

źródło informacji: www.nowosci.com.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*