Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Zarzuty dla rozbójników (FILM)

Toruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku. Napastnicy w jednym z mieszkań dotkliwie pobili pokrzywdzonego i kazali mu dostarczyć pieniądze. Toruński sąd już zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla 30-latka. 34-latek przed oblicze Temidy trafi dzisiaj. Obydwu grozi do 10 lat więzienia. 

 

 

 
 
Toruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku. Wtedy to do policjantów zgłosił się pokrzywdzony, który opowiedział o tym co go spotkało. Mężczyzna, który nie miał stałego miejsca pobytu od kilku dni przebywał u swojego znajomego w mieszkaniu na Jakubskim Przedmieściu. W dniu zgłoszenia pokrzywdzony od rana spożywał alkohol z właścicielem lokalu. W pewnym momencie do mieszkania weszło dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn. Podeszli do pokrzywdzonego, uderzyli go w twarz i zażądali, żeby żebrał i zarobione pieniądze oddawał im. Po tym napastnicy dotkliwie pobili mężczyznę i zażądali, żeby jeszcze tego samego wieczora dostarczył im pieniądze. Po wszystkim rozbójnicy wyszli z mieszkania. Pokrzywdzony natychmiast o sprawie zawiadomił policjantów. Kryminalni na podstawie opisu tych mężczyzn ustalili ich dokładne dane. Okazało się, że wytypowani przez policjantów rozbójnicy nie mają stałego miejsca zamieszkania. Stąd ich zatrzymanie było utrudnione.
 
Informacja o personaliach 30- i 34-latka trafiła do policjantów patrolujących toruńskie ulice. Mundurowi z komisariatu na Śródmieściu młodszego z mężczyzn zatrzymali 14. lutego krótko przed północą. Młodszy z mężczyzn wpadł podczas legitymowania na jednej z ulic starówki. Drugiego zatrzymali wczoraj (16.02) mundurowi z Oddziału Prewencji Policji. Mężczyzna wpadł w ten sam sposób – policjanci rozpoznali go na dworcu PKS. Rozbójnicy trafili do celi. Młodszy z nich, zarzuty wymuszenia rozbójniczego usłyszał dzień po zatrzymaniu. Jeszcze wczoraj toruński sąd na wniosek organów ścigania aresztował go na dwa najbliższe miesiące. O losie starszego sąd zadecyduje dzisiaj. 
 

Rozbójnicy byli już wcześniej notowani. Starszy z nich między innymi za kradzieże, włamania, pobicie, posiadanie narkotyków i oszustwo. Młodszy za rozbój, włamania i kradzieże. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im teraz do 10 lat więzienia.   

źródło informacji: sierż. szt. Wojciech Chrostowski- Zespół Komunikacji Społecznej
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*