Zachmurzenie częściowe+13 , poniedziałek 29 maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana

Hancock i Kościecha walczą z Polonią Bydgoszcz o zaległe pieniądze

Greg Hancock i Robert Kościecha- byli zawodnicy Polonii Bydgoszcz, a obecnie związani z toruńskim żużlem, próbują odzyskać zaległe pieniądze, których do tej pory nie otrzymali za jazdę dla bydgoskiego klubu w 2013 roku. Hancock w styczniu złożył pozew do sądu, w którym domaga się spłaty zadłużenia.
 
 
 
Według Amerykanina, Polonia jest mu ciągle winna 213 tys. zł. Zaległości wobec Kościechy z kolei wynoszą 116. tys zł. Zawodnicy domagają się spłaty długu od obecnego właściciela Polonii- Władysława Golloba. Przypomnijmy, że Gollob akcje klubu wykupił jesienią 2015 roku od miasta. Zobowizał się wtedy do spłacenia wszelkich zaległości, miasto natomiast miało zapewnić dotacje na rzecz klubu w wysokości 8. mln zł przez okres 4 lat.
 
Na czwartkowym posiedzeniu komisji sportu i turystyki rady miasta Bydgoszczy Gollob stwierdził: przy kupnie klubu zobowiązałem się do spłaty zadłużenia i robię to systematycznie. W ubiegłym roku spłaciłem 3,8 mln złotych. Wychodzą jednak nowe, ukryte długi. Przypominam, że jest jeszcze do spłaty dług za organizację turnieju Grand Prix w 2013 roku w wysokości 400 tys. zł.
 

Gollob przypomniał również jak skonstruowany był kontrakt Grega Hancocka. Amerykanin miał otrzymać 650 tys. zł za podpis i 6 tys. zł za każdy zdobyty punkt. Łącznie, Hancock w Polonii mógł liczyć na zarobek rzędu 1,3 mln zł. Bydgoski klub dodatkowo pogrążył brak zapisu, dzięki któremu, mogliby potrącić zawodnikowi pewną kwotę za brak wyników bądź jego słabą postawę. Jak powiedział Gollob: ówczesny zarząd zgodził się na zapis w kontrakcie, dzięki któremu znikała odpowiedzialność Hancocka wobec klubu. 

źródło informacji: www.torun.gazeta.pl
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj swój komentarz:
autor komentarza
treść:

%) :D 8) :) :P ;) :J :ok :( :[] :o :bad (!) (?) hihi! :wow :mniam :jezyk :$$ :evil :love :bzik :happy
Pozostało znaków:   Napisałeś znaków:
kod z obrazka*